Prywatny Gabinet Ortopedyczny - ortopeda Ireneusz Bogunia

Prywatny Gabinet Ortopedyczny - ortopeda Ireneusz Bogunia

Konsultacje z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, kwalifikacje do ortopedycznych zabiegów operacyjnych, ocena RTG, USG stawów.

Przyjęcia pacjentów poniedziałki, czwartki od godz. 16:00

Rejestracja tel. 508 292 740

 

Jako specjalista traumatologii i ortopedii narządu ruchu zajmuję się operacyjnym i nieoperacyjnym leczeniem wielu rodzajów urazów i schorzeń narządów ruchu. Przedmiotem mojego szczególnego zainteresowania i działalności diagnostyczno- leczniczej są:
 

  • urazy i choroby stawu kolanowego (uszkodzenia łąkotek, więzadeł krzyżowych i pobocznych, urazowe i zwyrodnieniowe uszkodzenia chrząstki kolana, zwyrodnienie kolana, uszkodzenia i choroby rzepki (min. chondromalacja) i aparatu wyprostnego kolana  kolana, zaburzenia osi stawu kolanowego takie jak koślawość i szpotawość kolana, martwica chrzęstno- kostna, „kolano skoczka”, choroba Osgood- Schlattera, zwichnięcie i niestabilność rzepki)

  • urazy i choroby barku (min. uszkodzenie stożka rotatorów, zwyrodnienie barku, w tym: stawu obojczykowo- barkowego i ramienno- łopatkowego, zespół ciasnoty podbarkowej, zapalenie scięgien barku i kaletek barkowych, bark zamrożony, złamania i zwichnięcia okolicy barkowej)

  • urazy i choroby stawu biodrowego (min. zwyrodnienie biodra- choroba zwyrodnieniowa pierwotna, pourazowa i podysplastyczna)

  • urazy i choroby nadgarstka i ręki (zwłaszcza złamania kości promieniowej w miejscu typowym- tzw. złamania Colesa, powikłania złamania kości łódeczkowatej nadgarstka, palce zatrzaskujące, choroba Dupuytrena)

  • uciskowe neuropatie obwodowe (zespół cieśni nadgarstka, zespół rowka neru łokciowego, zespół kanału Guyon)

  • deformacje palców stopy (paluch koślawy, palce szponiaste, palce młoteczkowate)

  • choroby przyczepów więzadeł i ścięgien (tzw. entezopatia, min. łokieć tenisisty)

  • uszkodzenia urazowe (zerwanie) i zapalenie ścięgna Achillesa


W diagnostyce chorób i urazów narządu ruchu podczas konsultacji wykorzystuję USG (ultrasonografia).

W gabinecie wykonuję również zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP).